"Allah'ım!                                                                                           Sen biliyorsun ki bizim tarafımızdan gerçekleşen (kıyam), saltanat için yarış ve değersiz dünya mallarından bir şeye ulaşmak için değildir. Senin dininin nişanelerini (öğretilerini) göstermek, beldelerinde işleri düzeltip rayına oturtmak, mazlum kullarına emniyet ve güvence kazandırmak ve İslam'ın farzlarına, Resulullah'ın sünnet ve hükümlerine amel olunması içindir. Sizler de bize yardım etmeyip hakkımızda insaflı olmazsanız, zalimler sizlere egemen olur ve Peygamber'inizin nurunu söndürmeye çalışırlar."                                                                                                                 İmam Huseyn(a.s.)

 

 

 
      Ya siz de aynı durumda olsaydınız!   BOYKOT Katılın!  
Şarkın Büyük Filozofu ve Kuran Müfessiri

Allame Tabatabaî'nin Kaleminden

İmam Huseyin(a.s.) Hayatı

İmam Hüseyin (a.s) Hz. Ali (a.s) ve Peygamber-i Ekrem’in kızı Hz. Fatıma (a.s)’nın ikinci oğludur. Hicretin dördüncü yılında dünyaya geldi. Büyük kardeşi İmam Hasan Mücteba (a.s) şehit olduktan sonra Allah’ın emri ve kardeşinin vasiyeti üzerine imamet makamına ulaştı.

                        Devamı>>>

Hz.Huseyin(a.s.)'ın Kıyamındaki Dersler

Resulullah (s.a.a) buyurmuştur ki: "Hüseyin bendendir; ben de Hüseyindenim" ve yine buyurmuştur ki:"Doğrusu Hüseyin hidayet meşalesi ve kurtuluş gemisidir."

Bütün namaz kılan kardeşleri, bacıları ve kendimi Allah'tan korkmaya, takvalı olmaya, gü-nahtan sakınmaya, hayatın ruhu ve hedefi olan Allah'ın rızasını kazanmaya davet ediyorum. "Malın ve evladın fayda vermediği" O günde ve dünyada yüzümüzün ak olmasının asıl kaynağı bu olacaktır

                  Devamı>>>

Anket    Aşura     Forum

   

Ziyaretçi Defteri

       
"Ölümü çok hatırla; çünkü seni dünyadan koparır. (Dünya sevgisini kalbinden çıkarır.) Daima şükret; çünkü şükür, nimeti çoğaltır. Çok dua et; çünkü duanın ne zaman kabul olacağını bilmiyorsun. Zulmetmekten kaçın; çünkü Allah-u Teâla zulme uğrayan kimseye yardım edeceğini takdir etmiş(7) ve şöyle buyur¬muştur: "Ey insanlar, azgınlığınız ancak kendi zararınızadır."(8) Hile  yapmaktan kaçın; çünkü Allah-u Teâla: "Kötü hile, ancak sahibinindir."(9) (neticesi ona döner) diye takdir etmiştir.

Hz.Resulullah(S.A.A)

 

       Kebela Çölü

İSLAM tarihinin kara bir sayfası ... Yüzyıllardan bu yana İslam dünyasını ağlatan acıklı olay ... Bir kaşık suya hasret giden Hazreti Hüseyin'in şehit edildiği uğursuz Kerbela çölü...Hazreti Ali'nin büyük oğlu Hasan, babasının yerine geçerek İmam oldu. Siyasal güç de İmamların elindeydi. Sam Valisi Muaviye iktidar tutkusuyla Hasan'a baskıları artırdı.

                  Devamı>>>

“Mevlana Açısından

İmam Hüseyin Bin Ali –as-

Neredesiniz ey ilahî şehitler

Kerbela vadisinin bela bulucuları

Neredesiniz ey aşık hafif ruhlar

Uçan kuşlardan daha iyi uçanlar

Neredesiniz ey can ve makamdan

el çekmişler

Birisi bu akıla söyler neredesin

Neredesiniz ey zindan kapısı  

kıranlar

Kredi alanlara kurtuluş yolunu       

açanlar

Neredesiniz Ey binevadarın       

(sessizlerin) nevası (sesleri)

Alemlerin süreti derya dudakları

(kenarı)dır

Köpükleri bırak eğer ehl-i sefa isen

                        Devamı>>>

 

 

Evinize girdiğinizde evdekilere selam verin; evde kimse olmadığında ise "Esselamu aleyna min Rabbina" deyin.(12) Evinize girdiğinizde "Kul huvellahu ehad" suresini okuyun. Çünkü onu okumak fakirliği giderir

İmam Ali(a.s.)

Hz.Zeynel Abidin Camii Hocası

Röportaj Konuğu: H.Zeynel Abidin Solhan

Adalet gerçekten önemli bir konu.Kısaca adaleti tanımlayacak olursak,Emir’ül Mü’minin Ali(a.s)’ın dilinden,o hazretin sözleriyle başlamak istiyorum. Nehc’ül Belağada buyuruyor ki: “Adalet her şeyi layık olduğu konuma bırakmak,layık olduğu yere koymaktır     Devamı>>

 
       

 

        DUYURU 

 

Kutlu Doğum Yarışması Derece Yazıları Tıklayın

Hz.Zeyneb-i Kubra(s.a.) Kutlama Programı  Kareleri 2008

 

 

 

 

 
 

     mertkum & H.T

 

Bu siteyi en iyi 1024*768 ekran modunda İzleyebilirsiniz.